Jak skutecznie zwiększyć swoją listę subskrybentów

20 lipca 2017


Source:nopcommerce.com

Najlepsze sposoby na zwiększenie swojej listy subskrybentów

Każda firma internetowa może łatwo docierać do swoich klientów i potencjalnych klientów w sposób wysoce ukierunkowany za pomocą zwykłego e-maila, dzięki temu marketing pocztowy jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na rozwój Twojej firmy. Zgodnie z Direct Marketing Association, marketing e-mailowy jest odpowiedzialny za każde 40 dolarów przychodu pochodzące z 1 dolara wydatku. Jeśli wiadomości e-mail są krótkie, interesujące, trafne i dostarczają klientom (odbiorcom) możliwość zarejestrowania, mogą przynosić wiele dochodów.

Aby zwiększyć listę adresów e-mail, musisz uczynić proces instalacji łatwy i przyjazny dla klientów czy też kupujących online. Dziś przeanalizujemy niektóre z najlepszych sposobów rozwijania swojej listy e-mailowej.

Oferowanie zniżek w zamian za adres e-mail

Nic nie przyciąga klientów lepiej niż promocje. Oferowanie zniżek, takich jak na przykład kody rabatowe w zamian za zostawienie adresu mailowego. Nadal jest to jeden z najpopularniejszych magnesów na klientów w sklepach internetowych.

Zdarza się, że klienci (lub kupujący online) nie chcą otrzymywać biuletynów, więc nie mów, że jak zostawią e-mail to będą otrzymywać od Ciebie regularne aktualizacje. Klienci zostawią Ci swój adres email tylko wtedy, gdy uznają to za słuszne i zrozumieją podstawy tego działania. Spróbuj więc oferować rabat jako zachętę, a zobaczysz, że klienci chętniej będą się u Ciebie rejestrować.

Uruchom konkurs

Wiele firm internetowych generuje setki lub tysiące e-maili po uruchomieniu prostego konkursu lub loterii. Pamiętaj, ludzie kochają darmowe rzeczy! Więc jeśli chcesz zaoferować coś za darmo w zamian za adres e-mail, klienci będą bardziej szczęśliwi jeśli wezmą udział w loterii czy konkursie. Możesz także dodać dodatkową zachętę do konkursu/loterii w postaci punktów bonusowych dla tych, którzy zapraszają swoich przyjaciół do dołączenia do zabawy. Tego rodzaju strategia znacznie zwiększy Twoją listę e-maili w bardzo szybkim tempie.

Pisz niszowe, jakościowe i ekskluzywne treści

E-Mail marketing musi być jakościowy, ponieważ ma zdolność do dostarczania klientom/czytelnikom wartości. Bardzo ważne dla marketingowców i firm internetowych jest tworzenie wysokiej jakości treści w odniesieniu do e-mail marketingu. Wysoka jakość i wysoki open-rate są proporcjonalne do siebie. Jeśli jakość mailingu jest dobra, to open-rate będzie wyższy.

To świetny sposób na zwiększenie listy maili, aby dać ekskluzywny dostęp do niszowych treści dla użytkowników w zamian za e-mail.

I kilka pomysłów na koniec

Adresy mailowe możesz również uzyskać w zamian za dostęp do zapowiedzi nowych produktów

Jeśli jesteś twórcą, możesz napisać e-book i oferować go Twoim czytelnikom za darmo w zamian za adres mailowy

nopCommerce umożliwia klientom zapisanie się do newslettera. Panel administracyjny oferuje w pełni funkcjonalne narzędzie do tworzenia newsletterów i kampanii e-mailowych, które mogą zostać uzupełnione przez nasz plugin do Marketing Automation.

Artykuł przetłumaczony został z oficjalnej strony nopCommerce.com.

 

 

back to top